Sami Hannula voitti kolmannen perättäisen Suomenmestaruuden.

Joni Ahola
29.5.2017


Lisäksi peräti viisi kertaa nyt peräkkäin Karan SM-finaalissa pelannut Turun Sami Hannula oli varsinkin finaalissa omaa luokkaansa tehden tarvittavat 30 karaa vain 36 lyöntivuorossa. SM-hopeaa Janne Wissille ja pronssimitalit ripustettiin Toni Hannulan ja Markku Koposen kaulaan.

Kaikki tulokset, raportit ja pelaajahaastattelut:

http://sm.sbil.fi/Results.php?yid=

 

LOPPUSIJOITUKSET         
           
Sij.NimiPisteetPelitVoitotTasaHäviötKaratLvKaRG-Pst
1Sami Hannula1055001201880,638160,0
2Janne Wiss854011081660,651130,0
3Markku Koponen64301862110,408100,0
4Toni Hannula64301741280,57880,0
5Jyri Virtanen23102551080,50970,0
6Pertti Muurainen23102561220,45960,0
7Jukka Tarvainen43201591240,47650,0
8Tuomas Komi23102491190,41240,0
9Yongyun Moon2210135880,39835,0
10Pauli Wigelius2210118970,18630,0
11Tapio Soinisalo0200222400,55025,0
12Altti Helläkoski0200234860,39520,0
13Jukka Harju0200222820,26816,0
14Miio Ronkonen02002271130,23912,0
15Mika Koljonen02002211080,1948,0