Karakausi alkoi Espoossa Janne Wissin voitolla

Joni Ahola
27.8.2017


Kahdeksan pelaajaa oli kauden ensimmäisessä kilpailussa. Turun Janne Wiss oli turnauksen voittaja ja finaalissa kaatui Espoon Tapio Soinisalo 30-22. Pronssiset sijoitukset Espoon Sauli Solhagenille ja Turun Toni Hannulalle

LOPPUSIJOITUKSET         
           
Sij.NimiPisteetPelitVoitotTasaHäviötKaratLvKaRG-Pst
1Janne Wiss84400951480,642160,0
2Tapio Soinisalo64301871740,500120,0
3Sauli Solhagen23102531060,50080,0
4Toni Hannula43201531080,49160,0
5Kai Grannas2210133890,37140,0
6Jongyun Moon0200225680,36820,0
7Jukka Harju0200235980,35710,0
8Pertti Muurainen0200212570,2115,0