Tapio Kuusela voitti Karan divisioonasarjan toisen osakilpailun

Joni Ahola
22.10.2017


GU:n Tapio Kuusela oli paras kauden toisessa divisioonasarjan RG-kilpailussa Espoossa. Finaalissa kaatui Broden Miio Ronkonen 15-13. Semifinaaleihin asti ylsivät kotiseura EBK:n Jouni Kelokaski ja Tuomo Träff

LOPPUSIJOITUKSET         
           
Sij.NimiPisteetPelitVoitotTasaHäviötKaratLvKaRG-Pst
1Tapio Kuusela84400481230,39080,0
2Miio Ronkonen44202411170,35060,0
3Tuomo Träff43201311120,27740,0
4Jouni Kelokaski23102271240,21830,0
5Vili-Petteri Salomaa2210111540,20420,0
6Mikko Ranta020027700,10010,0
7Saani Shakil020026820,0735,0