Kilpailutoiminta

 Kara RG-lista 
  Päivitetty12.11.2017    
  RG-pisteetKisatVoitotKaratLV:tK.A.
1Wiss Janne CST700634867430,654
2Hannula Sami KK-79500413655880,621
3Hannula Toni CST460613406230,546
4Soinisalo Tapio EBK398603096510,475
5Solhagen Sauli EBK220301883660,514
6Tarvainen Jukka CCA210211342420,554
7Helläkoski Altti EBK160301102570,428
8Ronkonen Miio Brode149301063400,312
9Harju Jukka EBK110601584760,332
10Koponen Markku HSK10010862110,408
11Virtanen Miika EBK9020841690,497
12Grannas Kai EBK8630912330,391
13Komi Tuomas EBK8020691820,379
14Moon Yongyun CST7530872000,435
15Lampi Juhani EBK7420561870,299
16Virtanen Jyri KK-797010551080,509
17Muurainen Pertti KK-796520681790,380
18Mehmet Kale EBK501043780,551
19Kuusela Tapio GU4010441410,312
20Niittylä Tuomas EBK3630642590,247
21Särkisilta Jesse EBK301029700,414
22Pekkala Panu EBK301018870,207
23Wigelius Pauli EBK301018970,186
24Hjort Timo EP201031630,492
25Koljonen Mika EBK810211080,194
 Kara Divisioona RG-lista 
  Päivitetty29.10.2017    
  RG-pisteetKisatVoitotKaratLV:tK.A.
1*Virtanen Miika EBK801150760,658
2Kuusela Tapio GU8011481230,390
3Ronkonen Miio Brode6010411170,350
4Bergius Juha KK-796010411710,240
5Träff Tuomo EBK4010311120,277
6Savolainen Jarkko Biklu4010271140,237
7Ristiluoma Aleksi Biklu3010341250,272
8Kelokaski Jouni EBK3010271240,218
9Salomaa Vili-Petteri Biklu2320221420,155
10Nurmi Rami TBK201016820,195
11Naumanen Tuukka JamP10109380,237
12Ranta Mikko Brode10107700,100
13Repola Jere JamP5107480,146
14Shakil Saani Biklu5106820,073

 

* on siirtynyt Karan mestaruussarjaan

KARA SEURARANKING
SijoitusSeuraPisteetEri pelaajia
1EBK140214
2CST12353
3KK-796353
4CCA2101
5Brode1491
6HSK1001
7GU401
8EP201

Tiedostopankki

PDF-tiedostoKara Kilpailuohjekirja 2017-2018.pdf (283 kB)
Päivitetty 24.8.2017
PDF-tiedostoKara_pelitavat_2016.pdf (175 kB)
Karan uusi pelitapataulukko kaudesta 2016-17 alkaen
Tuntematon tiedostomuotoKara_RG-lista kauden 2016-2017 päätteeksi.xlsm (65 kB)
RG-lista kauden 2016-17 päätteeksi
PDF-tiedostoKara Säännöt -- päivitetty 12.8.2016.pdf (86 kB)
Päivitetty 12.8.2016. Yhteinen sääntöopus 3-vallin karalle, 1-vallin karalle, suoralle karalle (Cadre)
Tuntematon tiedostomuotoKara_RG-lista kauden 2015-2016 päätteeksi.xlsm (62 kB)
RG-lista kauden 2015-16 päätteeksi
MS Excel -tiedostoKara pelitavat.xlsx (10 kB)
Karan vanha pelitapataulukko + aikataulut
PDF-tiedostoKilpailun johtajan info.pdf (224 kB)
Kilpailun johtajan infopaketti
PDF-tiedostoPelaajan infopaketti.pdf (212 kB)
Pelaajan infopaketti
Tuntematon tiedostomuotoKara tilitysraportti 20152016.xls (26 kB)
Kara tilitysraportti 2015-2016
Tuntematon tiedostomuotoSBiL kilpailu lisenssimaksu lomake 2015-2016.xls (27 kB)
Kilpailun lisenssimaksulomake 2015-2016
PDF-tiedostoSokos majoituskiintiöt kevätkausi 2017 protected.pdf (276 kB)
Tuntematon tiedostomuotoCaromScore.exe (252 kB)

 

 

Espoon Kevät Open 9.4.2016
RG-finaali Sami Hannula vs. Toni Hannula

 

 

Espoon Kevät Open 9.4.2016
Semifinaali Toni Hannula vs. Janne Wiss

 

 

Espoon Kevät Open 9.4.2016
Lohko-ottelu Paul Figueroa vs. Ari Lågas