Kilpailutoiminta

 Kara RG-lista 
  Päivitetty14.2.2018    
  RG-pisteetKisatVoitotKaratLV:tK.A.
1Wiss Janne CST790645447590,717
2Hannula Toni CST480613686850,537
3Hannula Sami KK-79445413265360,608
4Soinisalo Tapio EBK390502946040,487
5Solhagen Sauli EBK300402545160,492
6Virtanen Miika EBK220301743370,516
7Moon Yongyun CST175401603150,508
8Ronkonen Miio Brode161401304140,314
9Harju Jukka EBK148601765020,351
10Grannas Kai EBK106401123100,361
11Koponen Markku HSK10010862110,408
12Virtanen Jyri KK-797010551080,509
13Helläkoski Altti EBK7020601520,395
14Lampi Juhani EBK7010481430,336
15Muurainen Pertti KK-796520681790,380
16Suni Harri HyvBK6010541120,482
17Tarvainen Jukka CCA5010591240,476
18Niittylä Tuomas EBK4530682530,269
19Komi Tuomas EBK4010491190,412
20Kuusela Tapio GU4010441410,312
21Pöysti Markku EBK351032690,464
22Kaikkonen Kimmo HyvBK301030790,380
23Pekkala Panu EBK301018870,207
24Wigelius Pauli EBK301018970,186
25Hjort Timo EP201031630,492
26Figueroa Paul EBK161019530,358
27Grahn Henry EBK81019800,238
28Koljonen Mika EBK810211080,194
 Kara Divisioona RG-lista 
  Päivitetty21.1.2018    
  RG-pisteetKisatVoitotKaratLV:tK.A.
1*Virtanen Miika EBK801150760,658
2Kuusela Tapio GU8011481230,390
3Särkisilta Jesse EBK8011501490,336
4Ronkonen Miio Brode6010411170,350
5Bergius Juha KK-796010411710,240
6Pekkala Panu EBK6010401690,237
7Savolainen Jarkko Biklu5020411950,210
8Träff Tuomo EBK4010311120,277
9Grahn Henry EBK4010301170,256
10Komi Tuomas EBK301034900,378
11Ristiluoma Aleksi Biklu3010341250,272
12Kelokaski Jouni EBK3010271240,218
13Salomaa Vili-Petteri Biklu2830301860,161
14Wigelius Pauli EBK201014630,222
15Nurmi Rami TBK201016820,195
16Naumanen Tuukka JamP10109380,237
17Ranta Mikko Brode10107700,100
18Shakil Saani Biklu820121610,075
19Repola Jere JamP5107480,146

 

* on siirtynyt Karan mestaruussarjaan

KARA SEURARANKING (Mestaruussarja)
SijoitusSeuraPisteetEri pelaajia
1EBK151615
2CST14453
3KK-795803
4Brode1611
5HSK1001
6HyvBK902
7CCA501
8GU401
9EP201

Tiedostopankki

PDF-tiedostoKara Kilpailuohjekirja 2017-2018.pdf (283 kB)
Päivitetty 24.8.2017
PDF-tiedostoKara_pelitavat_2016.pdf (175 kB)
Karan uusi pelitapataulukko kaudesta 2016-17 alkaen
Tuntematon tiedostomuotoKara_RG-lista kauden 2016-2017 päätteeksi.xlsm (65 kB)
RG-lista kauden 2016-17 päätteeksi
PDF-tiedostoKara Säännöt -- päivitetty 12.8.2016.pdf (86 kB)
Päivitetty 12.8.2016. Yhteinen sääntöopus 3-vallin karalle, 1-vallin karalle, suoralle karalle (Cadre)
Tuntematon tiedostomuotoKara_RG-lista kauden 2015-2016 päätteeksi.xlsm (62 kB)
RG-lista kauden 2015-16 päätteeksi
MS Excel -tiedostoKara pelitavat.xlsx (10 kB)
Karan vanha pelitapataulukko + aikataulut
PDF-tiedostoKilpailun johtajan info.pdf (224 kB)
Kilpailun johtajan infopaketti
PDF-tiedostoPelaajan infopaketti.pdf (212 kB)
Pelaajan infopaketti
Tuntematon tiedostomuotoKara tilitysraportti 20152016.xls (26 kB)
Kara tilitysraportti 2015-2016
Tuntematon tiedostomuotoSBiL kilpailu lisenssimaksu lomake 2015-2016.xls (27 kB)
Kilpailun lisenssimaksulomake 2015-2016
Tuntematon tiedostomuotoCaromScore.exe (252 kB)
PDF-tiedostoSokos majoituskiintiöt kevätkausi 2018_salasana_sbil2018.pdf (421 kB)
Sokos majoituskiintiöt kevätkausi 2018

 

 

Espoon Kevät Open 9.4.2016
RG-finaali Sami Hannula vs. Toni Hannula

 

 

Espoon Kevät Open 9.4.2016
Semifinaali Toni Hannula vs. Janne Wiss

 

 

Espoon Kevät Open 9.4.2016
Lohko-ottelu Paul Figueroa vs. Ari Lågas